تاریخ : چهارشنبه 20 آذر 1398
کد 1758

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی در آئین نکوداشت 16 آذر، روز دانشجو: دانشجویان در سراسر جهان مظهر پژوهش، مطالعه و تولید دانش و فناوری هستند.

بمناسبت گرامیداشت روز دانشجو مراسم ویژه و باشکوه ای در دانشگاه فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی، دکتر احد بهشتی اصل، رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان در آغاز این مراسم طی سخنانی شانزده آذرماه را روزی خاطره ساز و پر افتخار برای بازنگری هویت انقلابی دانشجویان ایران اسلامی عنوان کرده و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجوی روز 16 آذر سال 1332 افزودند: دانشجویان آگاه و بصیر به مسایل دینی، انقلابی و ملی که سیره اولیای الهی را سرلوحه کار خویش قرار داده بودند در آن روز بزرگ با تأسی از آزادگی، ایثار و فضایل اخلاقی سالار شهیدان، امام حسین (ع) و یاران با وفای آن حضرت و با الهام از حماسه عظیم کربلا، پیمودن راه سرخ شهادت را در مبارزه با استکبار و ظلم پذیرا شدند. ایشان همچنین اظهار داشتند: دانشجویان در سراسر جهان مظهر پژوهش، مطالعه و تولید دانش و فناوری هستند و به منزله موتور محرکه جامعه می بایست با اهتمام، سخت کوشی، دقت، درایت، هدفمندی و همچنین با به کارگیری تخصص و مهارت و توجه به ظرفیت های اقلیم و مزیت های بومی خود بتوانند عملکرد مسئولانه ای داشته باشند و در راستای تحقق اهداف راهبردی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تولید علم و جنبش نرم افزاری و مهارت افزایی فناوری و آبادانی وطن عزیزمان گام های مثبت و موثری را بردارند. دکتر بهشتی اصل در بخش پایانی سخنرانی خود ابراز امیدواری کردند: امیدوارم قشر دانشجو با عزم ملی و جهاد علمی زمینه ارتقای سطح دانش، رفاه، بهداشت، فن و تخصص و در نهایت استقلال میهن اسلامی مان و رونق تولید را فراهم آورند، زیرا به تعبیر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) همیشه و در همه جا از دانشگاه این انتظار هست که محل جوشش و اوج دو جریان حیاتی علم و تحقیق و نیز آرمانگرایی، آرمان خواهی و هدف گذاری های سیاسی و اجتماعی در کشور باشند. اینجانب در کمال افتخار و احترام و به نیابت از ریاست عالیه دانشگاه فنی و حرفه ای ایران، جناب آقای دکتر صالحی عمران و هیئت رئیسه محترم دانشگاه فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی ضمن تبریک این روز بزرگ به دانشجویان ماهر، کارآمد، توانمند و فناور دانشگاه فنی و حرفه ای استانمان، سلامت و سعادت همگان را از درگاه ایزد منان مسئلت دارم. همچنین در این مراسم باشکوه که با استقبال کم نظیر دانشجویان، اعضای هیئت علمی، مدرسان و جمعی از معاونان، روسای ادارات و کارکنان دانشگاه استان همراه بود از 77 دانشجوی ممتاز، مقام آور و فعال در عرصه های علمی، فرهنگی، هنری، مذهبی، ورزشی و سراهای دانشجویی دانشکده فنی و حرفه ای شماره یک تبریز با اهدای لوح تقدیر، هدایا و شاخه های گل تکریم و تجلیل گردید. اجرای برنامه های هنری، شعرخوانی و پخش کلیپ های مناسبتی از جمله برنامه های متنوع این مراسم بودند.  
آلبوم تصاویررئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی در آئین نکوداشت 16 آذر، روز دانشجو: دانشجویان در سراسر جهان مظهر پژوهش، مطالعه و تولید دانش و فناوری هستند.

تصویر هشت
تصویر هشت
تصویر هفت
تصویر هفت
تصویر شش
تصویر شش
تصویر پنج
تصویر پنج
تصویر چهار
تصویر چهار
تصویر سه
تصویر سه
تصویر دو
تصویر دو
تصویر یک
تصویر یک
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 20 آذر 1398
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی
  • ویرایش شده
  • در چهارشنبه 20 آذر 1398
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی
نظرات شما
captcha refresh